O mně

Zastávám smysluplnou péči o zdraví a krásu. K tomu abych se neztratila v záplavě informací, se snažím skloubit tu část mého já, která přemýšlí vědecky a tu část, která je ženská a intuitivní. 

Moje aktivity

  • Vedu pro vás jediněčný obchod s produkty smysluplné péče Kouzlo esence.
  • Lovím pro vás kvalitu v moři přírodní péče.
  • Píšu pro vás články na stránkách alenajindrova.cz, kouzloesence.cz a FB stránkách @kouzloesence.
  • Vzdělávám se v oblasti naturopatie.
  • Tady moje aktivity ale nekončí, to si ale prozatím nechám třeba do článků mého blogu :).

Alena Jindrová

Zastávám smysluplnou péči o zdraví a krásu s využitím esenciálních a rostlinných olejů a věnuji se výzkumu v oblasti biologické antropologie.

Moje hlavní témata

  • Smysluplná přírodní péče o zdraví a krásu

  • Využití esenciálních a rostlinných olejů

  • Celostní medicína

  • Výzkum v oblasti biologické antropologie

  • Minimalismus

Kde mě taky najdete

Můj příběh

Příroda mě fascinovala už od malička a byla vždy nedílnou součástí mých zájmů, studií i práce. Vystudovala jsem obor Antropologie a genetika člověka na Univerzitě Karlově v Praze. V současné době zde dokončuji doktorské studium a jsem již šestým rokem součástí velmi zajímavého výzkumu vlivu motorické poruchy na kostní tkáň. Výzkum je jedna z těch činností, která mně opravdu baví. Za tu možnost využít svůj myšlenkový potenciál,  pracovat v týmu a neustále se dál vzdělávat jsem vděčná. 

Zastávám smysluplnou péči o zdraví a krásu s využitím kouzelné síly esenciálních a rostlinných olejů. Na počátku byl atopický ekzém mojí dcery. Musely jsme společně hledat možné příčiny onemocnění a s tím souviselo také vysazení všech možných alergenů ze stravy a speciální péče o pokožku. Najednou jsme řešily, co obsahuje které jídlo, nebo kosmetické přípravky. No a jak jednou začnete studovat etikety a složení výrobků, nestačíte se divit. Člověk potom začně zcela jinak uvažovat. Tohle vám prostě otevře oči!

Postupně jsme přešly na jednoduchou a efektivní přírodní péči a odtud už není cesta zpět :). Od té doby se tímto tématem intenzivně zabývám, částečně také ve Francii, která je kolébkou novodobého využití esenciálních a rostlinných olejů. Člověk by se nikdy neměl přestat učit, protože nás to nesmírně posouvá dopředu. To je důvod, proč jsem vytvořila tyto internetové stránky a doufám, že vám jejich prostřednictvým postupně předám užitečné typy, návody a recepty a zároveň se také něco naučím. 

Měli bychom mít neustále na paměti, že máme pro náš život k dispozici pouze jedno jediné tělo a z toho důvodu o něj láskyplně  a hlavně smysluplně pečovat. Své tělo bychom se v první řadě měli naučit mít rádi, protože jedině tak mu můžeme začít lépe rozumnět. Důležité je nepřestávat se nikdy učit, prostě na sobě stále makat. Je na každém z nás, najít si způsob, jak být se svým tělem v harmonii. Na těchto stránkách najdete ten můj.