O mně

Zastávám smysluplnou péči o zdraví a krásu. K tomu abych se neztratila v záplavě informací, se snažím skloubit tu část mého já, která přemýšlí vědecky a tu část, která je ženská a intuitivní. 

Moje aktivity

  • Vedu pro vás internetový obchod s produkty smysluplné péče Kouzlo esence.
  • Lovím pro vás kvalitu v moři přírodní péče.
  • Píšu články na stránkách kouzloesence.cz a FB stránkách @kouzloesence.
  • Vzdělávám se v oblasti naturopatie.
  • Tady moje aktivity ale nekončí, to si ale prozatím nechám třeba do článků mého blogu :).

Alena Jindrová

Zastávám smysluplnou péči o zdraví a krásu s využitím esenciálních a rostlinných olejů a věnuji se výzkumu v oblasti biologické antropologie.

Moje hlavní témata

  • Smysluplná přírodní péče o zdraví a krásu

  • Využití esenciálních a rostlinných olejů

  • Celostní medicína

  • Výzkum v oblasti biologické antropologie

  • Minimalismus

Kde mě taky najdete

Příroda mě fascinovala už od malička a byla vždy nedílnou součástí mých zájmů, studií i práce. Vystudovala jsem obor Antropologie a genetika člověka na Univerzitě Karlově v Praze. V současné době zde dokončuji doktorské studium a jsem již šestým rokem součástí velmi zajímavého výzkumu vlivu motorické poruchy na kostní tkáň. Výzkum je jedna z těch činností, která mně opravdu baví. Za tu možnost využít svůj myšlenkový potenciál,  pracovat v týmu a neustále se dál vzdělávat jsem vděčná. 

Zastávám smysluplnou péči o zdraví a krásu s využitím kouzelné síly přírody. Vše začalo moji kontaktní dermatitidou a atopickým ekzémem dcerky. Obojí vyžaduje nejen speciální péči o pokožku, ale v rámci hledání příčin onemocnění taky pečlivé zkoumání složení produktů. No a to se pak člověk nestačí divit!

Postupně jsme přešly na jednoduchou a šetrnou přírodní péči a odtud už není cesta zpět :). Od té doby se tímto tématem intenzivně zabývám, částečně také ve Francii, která je kolébkou novodobého využití esenciálních a rostlinných olejů. Učím se od předních francouzských odborníků. V roce 2016 jsem vybudovala e-shop Kouzlo esence, kam pro vás pečlivě lovím české i francouzské produkty, které sami s radostí a oblibou používáme.

Měli bychom mít neustále na paměti, že máme pro náš život k dispozici pouze jedno jediné tělo a z toho důvodu o něj láskyplně  a hlavně smysluplně pečovat. Své tělo bychom se v první řadě měli naučit mít rádi, protože jedině tak mu můžeme začít lépe rozumnět. Důležité je nepřestávat se nikdy učit, prostě na sobě stále makat. Je na každém z nás, najít si způsob, jak být se svým tělem v harmonii. Na těchto stránkách najdete ten můj.