Jednoduchý domácí pleťový krém

Začínáte-li s výrobou kosmetiky, bude pro Vás tento recept ideální! Je založen jen na několika ingrediencích a samotná výroba je opravdu snadná. Navíc krém je pouze na olejovém podkladě, neobsahuje vodu a nemusí se tedy používat žádné konzervanty. Krém sestává ze 4–5 ingrediencí, které si můžete přizpůsobit typu a stavu své pleti.

Co budete potřebovat

Pomůcky:

 • Metlička: k promíchání všech složek krému a získání nadýchanější textury.
 • Odměrka, nebo injekční stříkačka
 • Miska: jakákoli žáruvzdorná (já mám pyrex).
 • Vodní lázeň: k rozpuštění a promíchání všech složek krému.
 • Kelímek na hotový krém: objem 100 ml.

Ingredience:

 • 40 ml olejové složky – rostlinný olej lisovaný za studena dle typu Vaší pleti (můžete do požadovaného množství smíchat i více olejů)

suchá pleť (např. rostlinný olej z mandlí, avokáda, nebo oliv), smíšená pleť (např. rostlinný olej z jojoby, hroznových jadérek), zralá pleť (např. rostlinný olej z šípku, pupalky), problematická pleť (např. rostlinný olej z černého kmínu, jojoby)

suchá pleť (např. esenciální olej z levandule úzkolisté – pravé, růžového dřeva, slaměnky – smil italský), smíšená pleť (např. esenciální   olej z citronu, mandarinky, bergamotu), zralá pleť (např. esenciální olej z damašské růže, mrkvových semen, kadidlovníku), problematická pleť (např. esenciální olej z hřebíčku, cedru, mateřídoušky, eukalyptu, tea tree)

Pokud si chcete recept ještě zjednodušit, můžete vynechat vosk. Pracujte potom s 80 ml bambuckého másla a 20 ml olejové složky!

Postup práce:

Než se pustíte do práce ujistěte se, že máte čisté ruce a vydenzinfikovanou pracovní plochu i pomůcky, které budete používat.

 1. Do vodní lázně vložte žáruvzdornou misku.
 2. K odměření správného množství bambuckého másla si jeho část nechte rozpustit v misce ve vodní lázni, až bude máslo v tekutém stavu, odeberte potřebné množství injekční stříkačkou, či pomocí odměrky.
 3. Nyní si můžete do misky dát přesné množství bambuckého másla a rozpusťte ho spolu se včelím voskem (rozpuštění včelího vosku trvá delší dobu, proto buďte trpěliví).
 4. Přidejte odměřené množství oleje za současného promíchávání směsi.
 5. Promíchanou směs dejte na 5 minut do lednice. Vyndejte z lednice jakmile začne směs při okrajích misky tuhnout.
 6. Přidejte esenciální oleje a metličkou vytvořte homogenní texturu.
 7. Dejte krém do připraveného kelímku a nechte ztuhnout.

postup_krémUžijte si výrobu Vašeho domácího pleťového krému!!

Napište mi, jak Vám výroba šla. Budete-li mít dotazy, či připomínky, neváhejte mě také kontaktovat!

http://www.alenajindrova.cz

 

Komentáře