Esenciální oleje – 3 prázdninové typy pro děti

Esenciální oleje můžeme využívat i v péči o malé děti, musíme být ale opatrní. Existují totiž esenciální oleje, které nejsou pro děti vůbec vhodné a těm se musíme bezpečně vyhnout. Do tří let věku dítěte nepoužívejte raději esenciální oleje vůbec! Složení i dávkování musí být upraveno speciálně pro děti, nestačí jen snížit dávku pro dospělé! Pokud s esenciálními oleji teprve začínáte, doporučuji jako základ tyto 3 jednoduché typy.

3 typy pro jednoduché použití esenciálních olejů u dětí od 3 let:

1) Spinkej  můj maličký….

Pro klidný spánek vašeho dítěte aplikujte jednoduše 2 kapky esenciálního oleje Levandule pravé (Lavandula angustifolia ssp angustifolia) na horní rohy polštáře několik minut před spaním.

HE_lavande_vraie_plante_btePH

2) Mami, já mám bebí!

Jak na drobné odřeninky? Dítěti ranku omyjte a potom aplikujte přímo na odřeninu 1 kapku esenciálního oleje Tea tree (Melaleuca alternifolia). No a pak ještě obejmout, pusu a je to vyřešené :).

HE_Tea_Tree_plante_btePH

3) Mami, to svědí!

Komáři, vosy, mušky…přímo na štípance aplikujte 2 kapky Levandule spike (Lavandula spica), můžete opakovat ještě dvakrát v následující hodině.

HE_lavande_aspic_plante_btePH

Pro začátek můžete vyzkoušet tyhle tři jednoduché typy. Uvidíte, děti si na voňavé pomocníky brzy přivyknou a později je mohou sami vyžadovat :). Dejte ale pozor na to, aby byly esenciální oleje vždy z dosahu jejich šikovných ruček.

Přejeme vám i vašim dětem krásné léto!

Tým Kouzlo esence.

Smysluplná péče o zdraví a krásu.

 

Upozornění:

Esenciální oleje nepoužívejte během těhotenství a kojení a u dětí do 3 let věku. Dodržujte doporučené dávkování. Zmiňované recepty nenahrazují lékařskou péči, jsou pouze doporučením, jak pracovat s esenciálními oleji. Autorka nenese žádnou zodpovědnost za osobní, nebo věcné škody, či zdravotní stav čtenáře.

Komentáře